Finance

Když jsou podnikatelé v úzkých


Každý, kdo se hodlá živit podnikáním, si jako první založí firmu. Což ho stojí určitě nějaké peníze. Pak dotyčný v takové firmě podniká, což znamená, že si tu prací svou a svých zaměstnanců vydělává, ale část ze zisku sem zase zpátky investuje, aby byl zajištěn chod takového podniku. Takže se podnikáním peníze nejen vydělávají, ale musí se sem i vracet. Což není problém, když se vydělává dost, ale komplikuje to situaci, když se dost peněz zrovna nevydělává. Protože žádná firma není perpetuum mobile, žádná nefunguje sama od sebe nekonečně dlouho, pokud se do ní neinvestuje.

cizí peníze

Ale co když je třeba do nějakého podniku peníze vložit, jenže tyto nejsou k dispozici, protože nejsou firemní příjmy tak velké, jak by měly být? Co si potom počít, aby se nemuselo s nedostatečně efektivním podnikáním skončit? Odpověď je vlastně jasná. Musí se sehnat další peníze. A to kde? Jednoduše tam, kde se sehnat dají. Třeba i v nějakém finančním ústavu v podobě půjčky.

Ale většina podnikatelů nemůže nikdy stoprocentně počítat s tím, že půjčku v případě potřeby dostane. Většinou se takovým soukromníkům moc nedůvěřuje, a když tito neposkytují dostatečné záruky splácení, finanční ústavy se s nimi nechtějí bavit. A už vůbec nechtějí půjčovat peníze těm, kdo mají příliš malé příjmy a záznamy v registrech dlužníků.

cizí peníze

Ale naštěstí tu máme i hypotéky bez registru americka-nebankovni-hypoteka.cz. A takové nebankovní hypotéky pak zachraňují soukromníky, kteří nemají dostatečné kvality na to, aby uspěli v bankách. Díky záruce v podobě nemovitosti tu totiž půjčí nebankovní společnost skutečně kdekomu. A to znamená, že kdekdo také může udržet svou firmu v provozu i tehdy, když na její chod nemá právě dost peněz vlastních. S nebankovní hypotékou se dá překonat klidně i hodně dlouhé období nedostatku a dá se díky ní podporovat jakýkoliv byznys.