Byznys

Stěhování za zhoršených povětrnostních podmínek


Když si objednáte stěhovací firmu, stěhujete se v květnu, kdy vám od rána svítí Slunce, na nebi ani mráček, je příjemných 20 stupňů Celsia, je to vyslovená idylka, kterou by vám v rámci stěhování kde kdo mohl jen závidět. Každý totiž nemá to štěstí stěhovat se za krásného počasí, a dokonce se to může přihodit i vám.

bouřka na nebi

Krupobití a bouřka – tyto jevy patří k nejnebezpečnějším a je třeba s nimi počítat a připravit se na ně. Před krupobitím ochrání předměty kartonové krabice a to, co se do nich nevejde, obalíte několika vrstvami bublinkové fólie. Za bouřky se však nepohybujte venku a ukryjte se na bezpečném stanovišti, kde bouřku přečkáte. Raději půl hodinové zdržení při stěhování v Praze odnesto.cz, než pohřeb.

deštivé počasí

Sněhová kalamita a námraza – napadne-li větší množství sněhu nebo se stěhujete přímo do hor, kde je již nasněženo, a provází-li stěhování i námraza, mějte připravené odklízecí nářadí na sníh a vhodný posypový materiál. Vyplatí se předem nachystat pytle nebo kbelíky s pískem, ty pomáhají i na rozjezd automobilů zapadaných ve sněhu, pokud nemáte při ruce sněhové řetězy.

Silný déšť – za silného deště může utrpět čalounění sedací soupravy, koberce, nábytek, svítidla, domácí spotřebiče a elektronika. Nespoléhejte na to, že bude slunečno, počítejte s touto alternativou a všechny předměty raději balte do bublinkové nebo flexi (stretch) fólie.

Nárazový vítr – podobné je to i s nárazovým větrem, jehož poryvy mohou poškodit mnoho předmětů. Před nimi opět chrání dostatečně silná vrstva fólie. Za velmi silného větru o rychlosti vichřice raději stěhování přerušte nebo přesuňte na jindy.

Letní vedra – stěhování v tropickém vedru je obecně nejen nepříjemné a vyčerpávající, ale i nebezpečné. Zajistěte si včas dostatek tekutin a zabezpečte se před vznikem úpalu. Někdy se opět vyplatí změnit termín stěhování, je-li to ještě možné.